Меко говедско месо во вкусен сос

Меко говедско месо во вкусен сос

Што подолго се готви, тоа подобар вкус…

Состојки:

  • 500 гр говедско месо
  • 2 главици црн кромид
  • 2 големи кисели краставички
  • 3 лажици кисела павлака
  • 1/2 лажичка коријандер
  • вода

Начин на подготовка:

  1. Месото и кромидот исечкајте ги покрупно, па пропржете ги во тава. Потоа додадете кисела краставица исечена на ленти, павлака, сол, бибер, посипете со коријандер и измешајте. Ставете малку вода и покријте. Гответе околу 25-30 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text