Фантастично славско предјадење: Солени принцес крофни – декоративни и вкусни

Фантастично славско предјадење: Солени принцес крофни – декоративни и вкусни

Солени принцес крофни – декоративни и вкусни.

Состојки:

  • 200 мл. вода
  • 100 мл. масло
  • 1/2 лажичка сол
  • 150 гр. остро брашно
  • 5 јајца

Состојки за фил:

  • 400 гр. крем сирење
  • 400 гр. кисела павлака
  • 300 гр. ајвар
  • 150 гр. шунка

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

https://youtu.be/t0DWPOJ-whQ

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text