Пилешка салата со копар: Една состојка ја прави освежувачка, а се подготвува за миг

Пилешка салата со копар: Една состојка ја прави освежувачка, а се подготвува за миг

Пилешка салата со копар: Една состојка ја прави освежувачка, а се подготвува за миг.

Состојки:

  • пилешки гради
  • 200 гр кашкавал
  • свеж копар
  • 500 гр конзервиран ананас
  • 100 гр мајонез
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Пилешкото згответе го во побиберена вода, а кога ќе се излади ситно исечкајте го. Во сад измешајте рендан кашкавал, сечкан копар, сечкан ананас и пилешкото. Додадете мајонез и измешајте сè.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text