Чоколаден колач од 2 состојки: Кремаст и лесен, може да се користи и као фил за торти

Чоколаден колач од 2 состојки: Кремаст и лесен, може да се користи и као фил за торти

Чоколаден колач од 2 состојки. Кремаст и лесен, може да се користи и као фил за торти.

Состојки:

  • 3 банани
  • 200 гр чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Растопете го чоколадото како сакате (микробранова или на пареа). Бананите изгмечете ги со вилушка. Измешајте ги бананите со растопената чоколада. 
  2. Обложете тепсија со хартија за печење или проѕирна фолија. Излејте ја смесата. Ставете го десертот во фрижидер 2-3 часа додека целосно да се стегне.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text