Посни топчиња од компир и туна: Вкусно предјадење за славска трпеза

Посни топчиња од компир и туна: Вкусно предјадење за славска трпеза

Вкусно предјадење за славска трпеза.

Состојки:

  • 5 компири
  • 150 гр посен маргарин
  • 140 гр сусам
  • 4 кисели краставички
  • 1 мала конзерва туна

Начин на подготовка:

  1. Испечете го сусамот додека не добие златна боја, па оставете го на страна да се излади. Згответе ги и компирите, а потоа додадете го путерот и изматете за да направите пире. Потоа во пирето додадете половина од печениот сусам (70 гр.) и ситно сечканата краставица, како и исцедената туна. Добро измешајте, па формирајте топчиња и на крај валкајте ги во преостанатиот сусам (70 гр).

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text