Бидете подготвени за рестрикции: „Месото го чувам во тегла без фрижидер и струја до една година“

Бидете подготвени за рестрикции: „Месото го чувам во тегла без фрижидер и струја до една година“

Еве како да подготвите месо во тегла.

Состојки:

  • месо
  • 1 литар вода
  • 150 гр сол
  • зрна бибер
  • тегли
  • чешне лук

Начин на подготовка:

  1. Исечете го месото на помали парчиња, а потоа подгответе ја маринадата. Во поголемо тенџере ставете вода, додадете сол и ставете го на шпорет да зоврие. Потоа во теглите ставете ги зрната бибер, па наредете го месото во теглите и ставете лук. 
  2. Кога водата ќе зоврие, истурете ја во теглите со месото, па затворете ги со капак. Земете поголемо тенџере, ставете голема крпа внатре и наредете ги теглите во него. Потоа ставете вода во тенџерето со тегли, поклопете го и ставете го на шпорет да се вари околу 3 часа. По 3 часа готвење, извадете ги теглите од тенџерето и оставете ги да се изладат, а потоа чувајте ги на поладно и потемно место до употреба.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Тања“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text