Кокос обланди: Брз и вкусен десерт кој ќе го обожавате

Кокос обланди: Брз и вкусен десерт кој ќе го обожавате

Кокос обланди: Брз и вкусен десерт кој ќе го обожавате.

Состојки:

  • 2 листови обланди
  • 4 дл млеко (посно)
  • 400 гр шеќер
  • 250 гр маргарин
  • 300 гр мелени бисквити
  • 200 гр кокосово брашно
  • 2 лажици какао
  • 100 гр желе бонбони

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

 

singlepost_text