Брза чоколадна торта со пишкоти и богат крем

Брза чоколадна торта со пишкоти и богат крем

Брза чоколадна торта со пишкоти и богат крем.

Состојки:

  • 1 л слатка павлака
  • 400 гр темно чоколадо
  • 160 гр млечно чоколадо
  • 4 пакувања пишкоти
  • 2 шлаг крема од чоколадо
  • млеко за потопување на пишкотите

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text