Вкусни и здрави солени мафини

Вкусни и здрави солени мафини

Вкусни и здрави солени мафини.

Состојки:

  • 6 јајца
  • 200 гр немасно сирење
  • 100 гр пченкарен гриз
  • 10 гр прашок за печиво
  • сол
  • 2 гр лук во прав

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца, сирење, гриз, сол и зачини по желба. Ставете прашок за печиво и ставете во силиконски калапи. Би требало да добиете околу 12 парчиња. Печете во загреана рерна на 15-20 минути на 200 степени.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text