Вкусни печива со кефир: Одлични за доручек или вечера

Вкусни печива со кефир: Одлични за доручек или вечера

Вкусни печива со кефир: Одлични за доручек или вечера!

Состојки за тесто:

 • 250 мл кефир
 • 2 лажици кисела павлака
 • 1 жолчка
 • 1 лажичка сол
 • 1 лажица шеќер
 • 400 гр брашно
 • 1/2 лажичка сода бикарбона
 • 1 лажица масло

Состојки за полнење:

 • 400 гр варени компири
 • 1 главица кромид
 • сол
 • бибер
 • 50 гр путер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text