Највкусниот овошен посен колач кој досега сте го пробале

Највкусниот овошен посен колач кој досега сте го пробале

Највкусниот овошен посен колач кој досега сте го пробале. Крцкава кора и неодоливо мека внатрешност…

Состојки:

  • 2 чаши брашно
  • 2 чаши гриз
  • 2 чаши шеќер
  • 1 чаша вода
  • 150 масло
  • 1 прашок за печиво
  • 2 кесички ванилин шеќер
  • 900 гр малини или овошје по избор

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text