Рецепт за проја со сирење

Рецепт за проја со сирење

Рецепт за вкусно предјадење…

Состојки:

 • 2 чаши пченкарно брашно
 • 1 чаша бело брашно
 • 1/2 чаша масло
 • 1 чаша кисела вода
 • 1 чаша кисело млеко или јогурт
 • 3 јајца
 • 500 гр полномасно сирење
 • 1 прашок за печиво
 • малку сол

Начин на подготовка:

 1. Сите состојки измешајте ги и ставете ја смесата во тефлонски плех кој претходно сте го намастиле со масло.
 2. Печете на 220 степени околу половина час додека не порумени.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text