Салата со грав и кисели краставици: Евтин оброк од малку намирници

Салата со грав и кисели краставици: Евтин оброк од малку намирници

Брза оброк салата која лесно се прави.

Состојки:

  • 1 кромид
  • 1 морков
  • 200 гр кисели краставички
  • 250 гр конзервиран грав
  • магдонос, сол, бибер
  • маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. На маслиново масло пропржете ситно сечкан кромид и рендан морков. Префрлете ги во сад и додајте исечкани краставици и конзервиран грав. Додадете свеж магдонос, сол и бибер и прелијте со маслиново масло. Добро измешајте и послужете.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text