Снежни топчиња: Колач кој ќе ве освои!

Снежни топчиња: Колач кој ќе ве освои!

Пробајте ги овие вкусни колачиња…

Состојки:

  • 150 мл вода
  • 200 гр кристал шеќер
  • 100 гр путер
  • 100 гр кокос
  • 200 гр млеко во прав
  • цели лешници
  • кокос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text