Посен колач со банани: Се прави во блендер, брзо и лесно

Посен колач со банани: Се прави во блендер, брзо и лесно

Пробајте го овој посен колач со банани.

Состојки:

  • 2 банани
  • 100 гр кокосово масло
  • 2 лажици какао во прав
  • 1 лажичка арома ванила
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки и ставете ги во блендер и изблендирајте. Излејте во помал калап и оставете во фрижидер околу 20 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text