Освежувачка салата со фета, домати и краставици

Освежувачка салата со фета, домати и краставици

Освежувачка салата со фета, домати и краставици.

Состојки:

  • 400 гр фета сирење
  • маслиново масло
  • 1 голема краставица
  • 2 големи домати
  • оригано
  • босилек

Начин на подготовка:

  1. Внимателно загрејте маслиново масло до вриење.
  2. Ставете го во плиток сад (најдобро чинија), ставете парче фета, посипете со оригано и од горе ставете круг свеж домат и краставици. По желба додајте маслинки.

Добар апетит!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text