Напивка која ќе ви ја врати енергијата

Напивка која ќе ви ја врати енергијата

Напивка која ќе ви ја врати енергијата.

Состојки:

  • 1 шолја капини
  • 1/2 шолја боровница
  • 1/2 шолја сок од портокал
  • 2 лажички свежо изрендан ѓумбир
  • 1/4 шолја јогурт
  • 2 коцки мраз
  • 1 лажичка чиа семе

Начин на подготовка:

  1. Чиа семето потопете го во малку вода на 15 минути. Сите состојки добро изблендирајте ги, додека не добиете изедначена текстура и уживајте во освежувачкиот вкус.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text