Мини пити со месо

Мини пити со месо

Вкусно печиво…

Состојки:

 • 500 гр кори за пита
 • 1 мала главица кромид
 • 1 лажица маст
 • 500 гр мелено месо
 • сув зачин
 • сол
 • бибер
 • 50 мл масло
 • 100 мл млеко
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • 2 лажици гриз
 • 2 јајца

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text