Брза, лесна и вкусна салата со пилешко и павлака

Брза, лесна и вкусна салата со пилешко и павлака

Брза, лесна и вкусна салата со пилешко…

Состојки:

  • 1 парче бело месо
  • 200 гр сечкани ореви
  • 300 мл павлака
  • 200 мл мајонез
  • сол по вкус
  • сок од 1 лимон

Начин на подготовка:

  1. Згответе го белото месо, изладете и исечете го на ситни коцки.
  2. Исечете ги оревите на ситни парчиња. Соединете со белото месо, посолете, додајте мајонез, павлака и исцедете сок од еден лимон.
  3. Сè убаво измешајте и оставете да се соединат состојките. Добро изладете и послужете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text