Богат доручек кој ќе го правите често (ВИДЕО)

Богат доручек кој ќе го правите често (ВИДЕО)

Вака подготвените јајца ќе ги јадете често…

Состојки:

  • 1 лажица маслиново масло
  • 1 црвен кромид
  • сол, бибер, слатка пиперка
  • 7 јајца
  • една рака свеж магдонос
  • 100 гр кашкавал
  • 1 лажица пармезан

Начин на подготовка:

  1. Црвениот кромид исечкајте го и пропржете го во тава со маслиново масло. Додадете бибер и сол и пржете на тивок оган, повремено мешајќи.
  2. Скршете ги јајцата во сад, но не ги матете, туку прелијте ги врз омекнатиот кромид. Додадете сечкан магдонос, кашкавал на коцки, лажица пармезан и слатката пипер. Сега измешајте сè, поклопете и пржете 5-10 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text