Брз ручек за само десет минути! Ќе го обожавате ова вкусно јадење

Брз ручек за само десет минути! Ќе го обожавате ова вкусно јадење

Брз ручек за само десет минути! Ќе го обожавате ова вкусно јадење.

Состојки:

  • 500 гр мелено месо
  • 3 главици кромид
  • 2 домати
  • 1 пиперка
  • 2 тиквички
  • 2 компири
  • масло, бибер, сув зачин, пипер, оригано, сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text