Направете мек и воздушест леб без квасец. Нема месење и чекање тестото да нарасне

Направете мек и воздушест леб без квасец. Нема месење и чекање тестото да нарасне

Направете мек и воздушест леб без квасец. Нема месење и чекање тестото да нарасне

Состојки:

  • 400 гр брашно
  • 350 мл пиво
  • 6 гр сол
  • 40 гр шеќер
  • 12 гр прашок за пециво
  • 50 гр путер

Начин на подготовка:

  1. Во сад ставете го брашното, потоа додадете сол, шеќер, прашок за пециво и сè убаво промешајте. Во смесата со брашно се додава пиво и се меша со шпатула додека не се добие глатко тесто. 
  2. Обложете го плехот за печење (димензии 22 x 14) со хартија за печење, па префрлете го тестото и рамномерно распоредете го. Растопете го путерот на пареа и прелијте го тестото. Се пече во загреана рерна на 180 степени околу 40 минути.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text