Вкусно предјадење готово за неколку минути

Вкусно предјадење готово за неколку минути

Вкусно предјадење кое можете да го подготвите за неколку минути.

Состојки:

  • 8 јајца
  • 200 гр сирење
  • 5 лажици мајонез
  • 4 чешниња лук

Начин на подготовка:

  1. Згответе ги јајцата за 8 минути. Излупете ги и ставете ги во сад.
  2. Издробете сирење со вилушка и ставете го во јајцата.
  3. Додајте мајонез, сечкан магдонос и измешајте. По желба правете топчиња и послужете.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Bonapeti.rs“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text