Вкусна пита од ореви: Ќе барате парче повеќе

Вкусна пита од ореви: Ќе барате парче повеќе

Вкусна пита од ореви. Ќе барате парче повеќе…

Состојки:

 • 150 гр маргарин или путер
 • 250 гр брашно
 • 1 јајце
 • 1 прашок за печиво
 • 70 гр шеќер

Состојки за фил:

 • 6 белки
 • 10 лажици шеќер
 • 6 жолчки
 • 230 гр мелени ореви
 • 50 гр растопено чоколадо
 • 2 лажици брашно
 • шеќер за посипување 

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text