Необичен рецепт – колач од шише

Необичен рецепт – колач од шише

За овој рецепт, покрај чисто и празно пластично шише, потребни ви се шлаг, малку малини или овошје по избор, чоколаден пудинг.Разматете шлаг, а потоа намачкајте на дното од шишето. На шлагот наредете малини. Остатокот од шлагот поделете го на два дела, па во еден додајте крем од малини, а во друг чоколаден пудинг и премачкајте слоеви. На тоа ставете чоколадни бисквити.

Оставете да се лади најмалку четири часа, па сервирајте.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:


Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text