Уштипци од 1 јаболко и 1 јајце кои се топат во уста!

Уштипци од 1 јаболко и 1 јајце кои се топат во уста!

Уштипци од 1 јаболко и 1 јајце кои се топат во уста!

Состојки:

 • 1 јаболко
 • 1 јајце
 • 200 мл. јогурт
 • 250 гр. брашно
 • 5 гр. прашок за пециво
 • 3 лажици масло
 • 1 ванилин шеќер
 • сол
 • 1 лажица шеќер
 • околу 250 мл масло за пржење
 • 2-3 лажици шеќер, 1 кесичка ванилин шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text