Полнето пилешко филе со додаток по желба – оброк кој ќе ве засити

Полнето пилешко филе со додаток по желба – оброк кој ќе ве засити

Пилешкото месо е највкусно ако го подготвите на овој начин.

Состојки:

  • пилешки гради
  • малку сенф
  • сол
  • бибер
  • 100 гр сув врат
  • 50 гр кашкавал
  • 100 гр колбаси
  • 4-5 чешниња лук
  • пилешко филе

Начин на подготовка:

  1. Исечете ги шницлите по средина и исчукајте ги малку преку фолија. Зачинете со сол и бибер. Прво премачкајте со маслиново масло и издробен лук. Полнете со сув врат, колбаси и кашкавал. Пржете на скара или во тава во која сте додале неколку капки масло.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

singlepost_text