Чудо од торта за 20 минути: Брзо, а така вкусно – ќе бидете воодушевени!

Чудо од торта за 20 минути: Брзо, а така вкусно – ќе бидете воодушевени!

Торта која се прави за 20 минути.

Состојки:

  • 500 гр крем сирење
  • 150-200 гр шеќер во прав
  • 400 мл слатка павлака
  • 60 гр кокос
  • 200 гр јафа кекс
  • 150 гр чоколадо за глазура
  • 100 мл слатка павлака за глазура

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

https://youtu.be/EA6DU5Vqsmw

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

singlepost_text