Мини пици – брзи и вкусни

Мини пици – брзи и вкусни

Ќе ги обожавате овие мини пици.

Состојки:

  • пакување тенки кори
  • 150 гр сирење
  • 1 јајце
  • 100 мл млеко
  • 100 гр шунка
  • 1/2 прашок за печиво
  • масло
  • кечап
  • малку кашкавал
  • оригано

Начин на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text