Брз и едноставен рецепт за крцкав и вкусен бурек

Брз и едноставен рецепт за крцкав и вкусен бурек

Брз и едноставен рецепт за вкусен бурек.

Состојки:

  • 1 пакување кори од 500 гр
  • 350 гр мелено месо
  • масло
  • сол
  • магдонос
  • бибер
  • 3 јајца
  • 300 мл млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text