Брзо и вкусно домашно печиво кое ќе го обожавате

Брзо и вкусно домашно печиво кое ќе го обожавате

Брзо и вкусно домашно печиво кое ќе го обожавате.

Состојки:

  • 300 мл млеко
  • 550-600 гр брашно
  • 15 гр квасец
  • 1 јајце
  • 1 лажица путер
  • 1 лажичка шеќер
  • 200 гр сирење
  • 1 лажица кисела павлака
  • 100 гр шунка

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

 

singlepost_text