Чорба од 3 вида зеленчук: Комбинацијата на состојки дава посебен вкус

Чорба од 3 вида зеленчук: Комбинацијата на состојки дава посебен вкус

Лесно се подготвува, а потребни ви се три вида зеленчук: грашок, компир и морков

Состојки:

 • 4 моркови
 • 3 компири
 • половина кесичка грашок
 • маргарин
 • малку брашно
 • копар
 • зачин

Начин на подготовка:

 1. Во тенџере растопете го маргаринот со брашно. Во оваа смеса полека додајте млака вода.

   

 2. Додадете сецкани моркови и грашок. После тоа, излупете го компирот, исечете го на коцки и додадете го во чорбата заедно со копарот и зачинот.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text