Оригинален рецепт за вкусен гулаш

Оригинален рецепт за вкусен гулаш

Оригинален рецепт за вкусен гулаш…

Состојки:

 • 600гр свинско месо
 • 500-600 гр. варен грав
 • 200гр чадена сланина
 • 2 главици кромид
 • 2 пиперки
 • 2 лути пиперки
 • 1 морков
 • 1 пашканат
 • 200 мл. сос од домати
 • 500-700 мл. вода
 • лук, ловоров лист, масло, бибер, сув зачин, зачински црвен пипер

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text