Еве како да ги направите најкремастите макарони – рецепт

Еве како да ги направите најкремастите макарони – рецепт

Овој трик ќе го направи вашето омилено јадење уште подобро. Ако додадете само малку сенф во макароните со сирење, ќе добиете совршен вкус. Сенфот не се чувствува претерано, но дава посебен вкус.

Состојки:

  • млеко
  • макарони
  • тврдо сирење по ваш избор
  • малку сенф

Начин на подготовка:

  1. Во зовриено млеко сварете ги макароните, па варете додека млекото малку да испари.
  2. Додадете го ренданото сирење и оставете го на шпорет уште неколку минути.
  3. На крај додадете малку сенф.
  4. Добро соединете и вашиот оброк е готов.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text