Посен десерт за 5 минути!

Посен десерт за 5 минути!

Вкусен посен десерт кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 300 гр посни бисквити
  • 200 мл сок до јаболка
  • рендана кора од 1 портокал
  • 100 гр црно посно чоколадо
  • 100 мл вода
  • 200 гр шлаг
  • 100 гр кокос
  • 2 банани

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text