Лимон колачиња со бело чоколадо

Лимон колачиња со бело чоколадо

Едноставен и брз десерт кој ќе ве освежи!

Состојки:

  • 320 гр бело чоколадо
  • 90 гр павлака за шлаг
  • 80 гр путер
  • кора од лимон
  • 30 гр сок од лимон
  • шеќер во прав по потреба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text