Кремаст кокос колач за 15 минути

Кремаст кокос колач за 15 минути

Кремаст кокос колач готов за само 15 минути!

Состојки:

  • 500 мл млеко
  • 40 гр пудинг од ванила
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 2-4 лажици шеќер
  • 210 гр бисквити
  • 3 лажици кокосово брашно

Состојки за декорација:

  • кокосово брашно
  • рендано чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text