Крцкаво и вкусно поховано пилешко месо

Крцкаво и вкусно поховано пилешко месо

Крцкаво и вкусно поховано пилешко месо.

Состојки:

  • пилешко филе
  • шунка
  • чедар сирење
  • 2 јајца
  • брашно
  • презла

Начин на подготовка:

  1. Месото исечкајте го на потенки шницли и ставете сирење и шунка. Преклопете со друга шницла. Извалкајте во брашно, па во јајца и на крај во презла. Пржете во масло.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text