Кекс бомбици со бадеми – брзи и неодоливи

Кекс бомбици со бадеми – брзи и неодоливи

Кекс бомбици со бадеми – брзи и неодоливи!

Состојки:

  • 100 гр бадеми
  • 250 гр готвено кондензирано млеко
  • 30 гр грчки јогурт
  • 100 гр путер
  • 350 гр бисквити

Начин на подготовка:

  1. Кондензираното млеко измешајте го со грчки јогурт и путер па разматете со миксер. Бадемите и бисквитите сомелете ги па додајте ги во претходната смеса. Убаво измешајте. Направете топчиња, извалкајте ги во мелени бадеми и оставете ги во фрижидер на 2 часа.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text