Интерконтинентал колач – фантастичен рецепт!

Интерконтинентал колач – фантастичен рецепт!

Интерконтинентал колач – фантастичен рецепт!

Состојки за бисквит:

 • 5 белки
 • 5 лажици шеќер
 • 5 гр прашок за печиво
 • 2 лажици брашно
 • 7 лажици мелени ореви

Состојки за фил:

 • 5 жолчки
 • 8 лажици шеќер
 • 7 лажици брашно
 • 1 л млеко
 • 150 гр маргарин или путер
 • 100 гр црно чоколадо
 • 100 гр бело чоколадо
 • 7 лажици мелени ореви

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

singlepost_text