Вкусна крем салата со шунка

Вкусна крем салата со шунка

Вкусна крем салата со шунка, кашкавал, павлака и праз.

Состојки:

  • 200 гр шунка Пекабеско
  • 200 гр кшкавал
  • 2 парчиња праз
  • 400 гр кисела павлака

Начин на подготовка:

  1. Шунката и кашкавалот исечкајте ги на ситни коцки или изрендајте. Празот исчистете го и исечкајте го на кругови. Измешајте сè во сад и додадете павлака. Оставете во фрижидер да се излади.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text