Крцкави и неодоливи обланди за 10 минути

Крцкави и неодоливи обланди за 10 минути

Крцкави и неодоливи обланди за 10 минути.

Состојки:

  • кора за обланда 200 гр
  • млеко 200 мл
  • масло 150 мл
  • шеќер 300 гр
  • 250 гр путер или маргарин за креми
  • млеко во прав 150 гр
  • 200 гр темно чоколадо
  • 200 гр бело чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text