Брз рецепт за бајадера со плазма и ореви

Брз рецепт за бајадера со плазма и ореви

Брз и вкусен рецепт за бајадера со плазма и ореви.

Состојки:

  • 200 мл вода
  • 200 гр ореви
  • 300 гр мелени плазма бисквити
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 100-200 гр шеќер
  • 125 гр путер или маргарин
  • 100 гр чоколадо
  • 3 лажици масло за глазура
  • 100 гр чоколадо за глазура

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text