Вкусни брускети со пилешко и печурки

Вкусни брускети со пилешко и печурки

Вкусни брускети со пилешко бело месо и печурки.

Состојки:

 • багет
 • 300 гр пилешко бело месо
 • 100 гр печурки
 • малку путер
 • рукола
 • сол
 • бибер
 • маслиново масло

Начин на подготовка:

 1. Пилешкото исечкајте го на шницли, посолете и побиберете, па испржете го.
 2. Печурките издинстајте ги на маслиново масло. Лебот исечете го на парчиња, па на секое парче ставете путер и ставете во рерна да се запече.
 3. На секое парче леб наредете пилешко месо, печурки и рукола. Пропрскајте со маслиново масло и послужете.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text