За само 7 минути направете неодоливи обланди

За само 7 минути направете неодоливи обланди

За само 7 минути направете неодоливи обланди…

Состојки:

  • 1/2 л млеко
  • 1/2 кг шеќер
  • 4 лажици брашно
  • 1 јајце
  • 100 гр чоколадо
  • 1 маргарин

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки заедно гответе ги 7 минути. Рамномерно филувајте ја обландата и тоа е тоа.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

singlepost_text