Неодолив колач од јаболка и бисквити

Неодолив колач од јаболка и бисквити

Неодолив колач од јаболка и бисквити…

Состојки:

  • 1/2 кг бисквити
  • 1 кг јаболка
  • 1 л вода
  • 250 гр шеќер
  • 2 кесички пудинг од ванила
  • 1 кесичка посен шлаг или малку чоколадна глазура по желба

Начин на подготовка:

  1. Згответе вода, шеќер и јаболка (исчистени и исечкани на коцки).
  2. Кога јаболката ќе бидат готови, во смесата додајте и 2 кесички пудинг од ванила.
  3. Во плех редете наизменично ред бисквити и ред јаболка со пудинг. Завршете со бисквити.
  4. Кога колачот ќе се излади прекријте го со шлаг или со чоколадна глазура.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text