Мимоза салата на поинаков начин – брз и едноставен рецепт

Мимоза салата на поинаков начин – брз и едноставен рецепт

Постојат многу верзии за подготовка на Мимоза салата, а ние ви донесуваме една од подобрите.

Состојки:

  • 300 гр варени компири
  • 250 гр варени моркови
  • 4 варени јајца
  • 80 гр тврдо сирење
  • 150 гр мајонез
  • 300 гр кисела павлака
  • 150 гр шунка
  • краставици за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text