Оброк салата со пилешко и зеленчук

Оброк салата со пилешко и зеленчук

Брза и вкусна оброк салата…

Состојки:

  • сечкана зелена салата
  • 1/3 главица кромид
  • 1/2 краставица
  • 1 морков
  • 8 бадеми
  • 1 домат
  • 2 парчиња пилешко филе

Начин на подготовка:

  1. Пилешкото исечајте го и пропржете го на масло. За прелив измешајте сок од 1 лимон, една лажица маслиново масло, оригано и сол по желба. 
  2. Измешајте ги сите состојки и сервирајте.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text