Торта со пишкоти и чоко банани

Торта со пишкоти и чоко банани

Неодолив кремаст десерт кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 400 гр пишкоти
  • 15 чоко банани
  • 300 гр мелни бисквити
  • 3 дл сок од портокал
  • 3 пудинга од ванила
  • 1,5 л млеко (700 мл за пудинг, 300 мл за шлаг и остатокот за пишкотите)
  • 2 маргарини
  • 500 гр шеќер во прав
  • 5-6 банани
  • 300 гр шлаг

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text