Само измешајте ги состојките и испржете – уштипци од мелено месо

Само измешајте ги состојките и испржете – уштипци од мелено месо

Идеја за брз и вкусен оброк. Едноставна подготовка!

Состојки:

 • 300 гр мелено месо
 • 3 јајца
 • 2 лажици брашно
 • 2 лажици масло
 • 150 мл вода
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • сол
 • зачин
 • бибер
 • лук

Начин на подготовка:

 1. Сите состојки соединете ги, со лажица вадете уштипци и ставете да се пржат во добро загреана тава.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text